Tüm İstanbul Muhtar Dernekleri Federasyonu

Başkan AYKUT ilce Dernek Başkanlarına ziyaretleri devam ediyor.

Beşiktaş Muhtarlar Derneği Başkanı Yeşim ÖZER'e Federasyon Başkanımız ziyarette Bulundu

Başkan AYKUT ilce Dernek  Başkanlarına ziyaretleri devam ediyor.

Tüm İstanbul Muhtar Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Selami AYKUT İstanbul'da Bulunan 39 ilçe'mizdeki Muhtar Stk Başlanlarimiza ziyarette bulunup Muhtarlarimizin yaşamiş olduğu sorunları sıkıntıları dinleyerek çözüm noktasinda mücadele etmeye devam ediyor. 
Federasyon olarak 39 ilçemizin Belediye Başkanlarinin Muhtarlarimiz ile yapmiş olduğu çalişmalari ve Belediye Başkanlarimizin Muhtarlarimizı ne kadar önemsediğini bizzat dernek başkanlarimiz'dan bilgi alip durum değerlendirmesi yapiyoruz.
5393 sayılı Belediyeler kanunu'nun 9. maddesi: Belediye, mahallenin ve muhtarlığın ihtiyaçlarının karşılanması ve sorunlarının çözümü için bütçe imkânları ölçüsünde gerekli ayni yardım ve desteği sağlar; bazı Belediyelerimiz Maddi imkani olmadiklarini muhtarlarimiza hiç bir şekilde destek olamayaçaklarini zaman zaman duyuyoruz oysaki mahallede halkin oyu ile secilen  Muhtarlar, ülke genelinde mahallelerimizdeki devletin temsilcileridir.

Yani halka hizmet sağlamada devlet ile halk arasında en temel köprüdür.
Bu anlayiş ile hiçbir maddi geliri olmayan muhtarlarimiz Kira,Elektirik,Su,Doğalgaz ve Halka hizmet verebilmek personel ihtiyacini karşilamakta zorluk çekmektedir.

Beşiktaş Belediye Başkani Bu konuda vermiş olduğu desteklerden dolayi teşekkür ederiz dedi.


Beşiktaş Muhtarlar Derneği Başkani Yeşim Özer Belediye Başkanimiz Murat Hazinedar'a Biz mahalle muhtarlari olarak taleplerimize 7/24 cevap vermektedir.
Tüm ilçe Belediye Başkanlarimizin Muhtarlarimiza yaklaşimi ayni olmasini arzu ediyorum ve Birlik beraberlik içerisinde uyumlu çalişma sergileyerek ilçemiz'de örnek  hizmet vermeye devam ediyoruz.
Beşiktaş Muhtarlar Derneği Başkani olarak Beldiye Başkanimiza teşekkür eder bizlerin sorunlarini yakindan takip eden federasyon başkanimiz Selami AYKUT'a ziyaretlerinden dolayi duymuş olduğumuz memnuniyetimizi bildirmek isteriz...

 

 

 

 

 

Dernek Scripti: Medya İnternet