Tüm İstanbul Muhtar Dernekleri Federasyonu

Tüm İstanbul Muhtarlar Federasyonu Çemişkezek'te...

Tüm İstanbul Muhtarlar Federasyonu, Tunceli'nin Çemişgezek ilçesini TEOG sınavında sağladığı büyük başarısını tebrik amacıyla ilçeyi ziyaret etti.

Tüm İstanbul Muhtarlar Federasyonu Çemişkezek'te...

Merkezi Bahçelievler’de bulunan Tüm İstanbul Muhtarlar Federasyonu’nun Başkanı Selami Aykut ve yönetim kurulu üyeleri, Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinin TEOG sınavında sağladığı büyük başarısını tebrik amacıyla ilçeyi ziyaret etti. İstanbul ve Elazığ'dan çok sayıda muhtar, Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez'i ziyaret ederek, ilçenin başarısıyla birlikte tarihi ve kültürel konumuyla ilgili bilgi aldı. 

Daha sonra ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret eden muhtarlar, TEOG'dan başarı elde etmiş öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencileri temsilen başarılı ilk öğrenciye hediye veren muhtarlar çocukların başarısından duydukları heyecanı dile getirdi.

 

 

FEDERASYON OLARAK BU ÖĞRENCİLERİMİZE DESTEĞE HAZIRIZ
Çemişgezek'te bulunmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Tüm İstanbul Muhtarlar Federasyonu Selami Aykut, “TEOG'dan büyük bir başarı elde eden Çemişgezek ilçemizi ziyaret ettik. Ziyaretimiz kapsamında Çemişgezek Kaymakamı Sayın Harun Kazez'i, Milli Eğitim Müdürlüğümüzü ve başarısını Türkiye'ye duyuran çocuklarımızla bir araya geldik. Maddi ve manevi olarak ilçemizdeki öğrencilerimize Tüm İstanbul Muhtarlar Federasyonu olarak her türlü desteği vereceğimizin sözünü verdik. Çam sakızı çoban armağanı hediyelerimizi kendilerine takdim ettik. Çemişgezek ilçesini bizzat gelip görmelerini herkese tavsiye ediyorum. Bu muhteşem doğayı ve tarihi dokuyu görmek, Çemişgezek'te olmak bizleri ziyadesiyle mutlu etti” dedi.

 

 

DOĞU BATI’DAN GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ DEĞİLMİŞ
Şimdiye kadar Doğu’da gittiği yedinci il hakkında izlenimlerini aktaran Başkan Aykut, “Orada kalbi sıcak, misafirperver, insan ilişkileri iyi olan, en ufak bir şeyde mutluluklarını yüzlerinde fark edebileceğiniz insanlar var. Büyüklerimizin bize yıllardır anlattığı Anadolu insanının örneklerini orada görebilirsiniz. Halen geleneklerine, göreneklerine sahip çıkıyorlar. Oradaki millet de tek millet, tek vatan, tek bayrak diyor. Burada kulaktan dolma bilgilerle hareket etmemek, oraya gidip, görmek gerekiyor. Onları hiç tanımamışız. Doğu, batıdan göründüğü gibi değilmiş” diye konuştu.

 

 

 

Dernek Scripti: Medya İnternet