Tüm İstanbul Muhtar Dernekleri Federasyonu

Elazığ ile İstanbul arası kurulan gönül köprüsü

İstanbullu muhtarlar, burada meslektaşları ile gönül köprüsü kurmuştu. Gönül köprülerini sağlamlaştırmak isteyen Elazığlı muhtarlar, iadeyi ziyaret yaptı.

Elazığ ile İstanbul arası kurulan gönül köprüsü

Tüm İstanbul Muhtarlar Federasyonu (TÜMFED), Elazığlı meslektaşlarını İstanbul’da ağırladı.

 

İstanbul’da üç gün kalan Elazığlı muhtarlara, çeşitli tarihi ve kültürel yerler gezdirildi. İstanbul’a hayran kaldıklarını söyleyen Elazığlı muhtarlar, gönül köprüsü kuran İstanbullu muhtarlara teşekkür ettiler.


İlk gün İstanbul’u gezen muhtarlar, ikinci gün İstanbul Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan'ı makamında ziyaret etti. 15 Temmuz gecesi FETÖ mensuplarına meydan okuyan Çalışkan, o geceyi muhtarlara anlattı. Muhtarlarda dik duruşundan dolayı Çalışkan’ı tebrik etti.

 


İstanbullu ve Elazığlı muhtarları bira arada görmekten dolayı mutlu olduğunu ifade eden Emniyet Müdürü Çalışkan, “Al bayrağımızın dalgalandığı her yerde emniyet güçlerimizi vatanımızı koruyor. 15 Temmuz geceside ülkemizin huzurunu bozmak istemeyenlere de geçit vermedi. Her zaman olduğu gibi muhtarlarda, o gece meydanlara çıkan ilk isimler oldular. Bunlardan bir tanesi de İstanbul Acıbadem Mahalle Muhtarı Mete Sertbaş’tı. Mete muhtar o gece şehit oldu. Rabbim mekânını cennet eylesin. İstanbullu ve Elazığlı muhtarları bir arada görmekten dolayı da çok mutlu oldum” dedi.

 

 


‘EN GÜZEL ŞEKİLDE KONUK ETTİK’
TÜMFED Genel Başkanı Selami Aykut, ilgi ve alakasından dolayı İstanbul İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan’a teşekkür etti ve şunları söyledi: “Geçen yıl Elazığ’a İstanbullu muhtarlar olarak yardım götürmüştük. Burada üşüyen ellerin kalplerini ısıttık ve meslektaşlarımızla gönül köprüsü kurduk. Orada Elazığ belediye başkanı ve muhtar arkadaşlarımız bizleri çok iyi ağırladılar. Bizde onları İstanbul’a davet etti. Onlarda davetimize icap ettiler. İstanbul’un güzel yerlerini gezdirdik. Bunun yanında da 15 Temmuz gecesi dik duruş sergilediğiniz için ziyaret etmek istedik. Bizleri makamınızda ağırladığınız için çok teşekkür ederiz. Rabbim emniyet mensuplarımıza güç kuvvet versin.”

 


‘BURADA BİR GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURDUK’
Elazığ Muhtarlar Dernek Başkanı Ayhan Atlan’da İstanbul’un tarihi dokusuna dikkat çekti ve ülkenin en önemli şehri olduğunu söyledi. Muhtar Atlan, “İstanbullu meslektaşlarımız Elazığ’a geldiler, burada bir gönül köprüsü kurduk. Gönül köprülerimizi sağlamlaştırmak için İstanbul’a gelelim istedik. Muhtar arkadaşlarımızda bizleri çok güzel şekilde ağırladılar. Allah onlardan razı olsun. 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi gecesi FETÖ mensuplarına meydan okuyan İstanbul İl Emniyet Müdürümüzü tebrik edip, tanışmak istedik. Bu konuda da İstanbullu muhtar arkadaşlarımız yardımcı oldu. Onlara Elazığlı muhtar arkadaşlarım adına sonsuz teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

 


POLİSLER YOLDA KARŞILADI
Bu arada İstanbul İli Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Leman Süheyla Soylu’da Elazığlı muhtarları ‘İstanbul’a hoş geldiniz” diyerek karşıladı. Elazığlı muhtarlar, İstanbul’dan mutlu bir şekilde ayrıldı.

 

Dernek Scripti: Medya İnternet