Başkan Aykut: "Tüm muhtarlarımızı anma programına bekliyoruz"

13 Temmuz 2017 11:26 Tüm İstanbul Muhtar Dernekleri Federasyonu 759

15 Temmuz’da şehit arkadaşları Mete Sertaş’ı ve tüm 15 Temmuz şehitlerini anmak için Üsküdar’daki Türk Telekom binası önünde buluşacak.

Tüm İstanbul Muhtarları Federasyonu (TÜMFED), 15 Temmuz’u unutmadı. 15 Temmuz 2016’da FETÖ tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimi sırasında bir arkadaşları şehit olan bir arkadaşları ise gazi olan muhtarlar, 15 Temmuz saat 14.30’da Türk Telekom binası önünde tüm 15 Temmuz şehitlerini ve Üsküdar Acıbadem Mahalle Muhtarı şehit Mete Sertbaş’ı anacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan ve çağrıda bulunan TÜMFED Genel Başkanı ve Bahçelievler Siyavuşpaşa Mahalle Muhtarı Selami Aykut, “15 Temmuz’u, gerçekten bertaraf eden, hak, halk ve devletimizin başı olan Cumhurbaşkanıydı. Evet, ülkemizi 15 Temmuz akşamı, büyük bir felaketin eşiğinden kurtardılar.15 Temmuz’da kutsal kitabımızdaki Fil Süresi’nin ikinci bir hadisesi yaşandı. Birinci fil süresinde Rabbim bu görevi ebabil kuşlarına vermişti, on beş Temmuz’da da Rabbim ikinci bir fil süresinin görevini bu felaketi salim bir şekilde hayra çıkarması için, ülkemizin görüş ve düşünceleri farklı bile olsa, yaşam biçimleri farklı bile olsa bu ülkenin yaşlısı ve genci demeden, kadını, erkeği demeden bu asil milletimizin kalbine bu hidayet aşkını vererek zafer ulaşmamızı sağladı. Halkımız köprülere, meydanlara, devletimizin kurumlarını muhafaza altına almak için gitti ve canını siper etti” diye konuştu.

 

TÜM MEVKİDAŞLARIMI VE VATANDAŞLARI DAVET EDİYORUZ
15 Temmuz şehitlerini anma etkinlikleri kapsamında birçok anma etkinliğine imza atacaklarını kaydeden Başkan Selami Aykut, “Darbe girişimi sırasında İstanbul Çengelköy Muhtarımız gazi oldu ve Acıbadem Mahalle Muhtarımız Mete Sertbaş, FETÖ'cüler tarafından şehit edildi. Hem bu arkadaşlarımızı hem de diğer şehitleri anmak adına düzenlenen tüm etkinliklerde bulunacağız. İstanbul'da bulunan muhtar STK'larımız ve Tüm İstanbul Muhtarlar Federasyon yönetimi ile 15 Temmuz Şehitleri Anma Programı kapsamında Şehit Muhtarımız Mete Sertbaş’ın şehit edildiği Türk Telekom önünde buluşacağız. 15 Temmuz saat 14.30’da Tüm İstanbul Muhtarlarımız ile toplanarak şehidimize karşı vefa borcumuzu yerine getireceğiz. Bütün muhtarlarımızı aileleriyle beraber katılım sağlamasını önemle arz ederim” ifadelerini kullandı.

 

  • Etiketler

YENİ GALERİLER

Tüm İstanbul Muhtar Dernekleri Federasyonu

Tüm İstanbul Muhtar Dernekleri Federasyonu'na ait, kurumsal bilgiler, güncel haber ve duyurular, etkinlikler, videolar ve galerilerin yayınlandığı resmi web sitesi.

Tüm İstanbul Muhtar Dernekleri Federasyonu

Barbaros Cad. No: 3
Bahçelievler / İstanbul

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.