İstanbul-Elazığ arası kurulan gönül köprüsü sağlamlaştı

16 Eylül 2017 18:09 Tüm İstanbul Muhtar Dernekleri Federasyonu 1381

İstanbul'dan Elazığ’a giden ve orada mevkidaşları tarafından ağırlanan İstanbullu muhtarlar da, Elazığlı muhtarları İstanbul’da misafir etti.

 

 

Tüm İstanbul Muhtarlar Federasyonu (TÜMFED), Elazığlı meslektaşlarını İstanbul’da ağırladı. İstanbul’da üç gün kalan Elazığlı muhtarlara, çeşitli tarihi ve kültürel yerler gezdirildi. İstanbul’a hayran kaldıklarını söyleyen Elazığlı muhtarlar, gönül köprüsü kuran İstanbullu muhtarlara teşekkür ettiler.

İlk gün İstanbul’u gezen muhtarlar, ikinci gün İstanbul Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan'ı makamında ziyaret etti. 15 Temmuz gecesi FETÖ mensuplarına meydan okuyan Müdür Çalışkan, o geceyi muhtarlara anlattı. Muhtarlar da dik duruşundan dolayı Müdür Çalışkan’ı tebrik etti.

SİZLERİ BİR ARADA GÖRMEKTEN MUTLU OLDUM
İstanbullu ve Elazığlı muhtarları bir arada görmekten dolayı mutlu olduğunu ifade eden Emniyet Müdürü Çalışkan, “Al bayrağımızın dalgalandığı her yerde emniyet güçlerimizi vatanımızı koruyor. 15 Temmuz gecesi de ülkemizin huzurunu bozmak istemeyenlere de geçit vermedi. Her zaman olduğu gibi muhtarlarda, o gece meydanlara çıkan ilk isimler oldular. Bunlardan bir tanesi de İstanbul Acıbadem Mahalle Muhtarı Mete Sertbaş’tı. Mete muhtar o gece şehit oldu. Rabbim mekânını cennet eylesin. İstanbullu ve Elazığlı muhtarları bir arada görmekten dolayı da çok mutlu oldum” dedi.

2017/09/4324240.jpg

EN GÜZEL ŞEKİLDE KONUK ETTİK
TÜMFED Genel Başkanı Selami Aykut, ilgi ve alakasından dolayı İstanbul İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan’a teşekkür etti ve şunları söyledi: “Geçen yıl Elazığ’a İstanbullu muhtarlar olarak yardım götürmüştük. Burada üşüyen ellerin kalplerini ısıttık ve meslektaşlarımızla gönül köprüsü kurduk. Orada Elazığ belediye başkanı ve muhtar arkadaşlarımız bizleri çok iyi ağırladılar. Bizde onları İstanbul’a davet etti. Onlarda davetimize icap ettiler. İstanbul’un güzel yerlerini gezdirdik. Bunun yanında da 15 Temmuz gecesi dik duruş sergilediğiniz için ziyaret etmek istedik. Bizleri makamınızda ağırladığınız için çok teşekkür ederiz. Rabbim emniyet mensuplarımıza güç kuvvet versin.”

2017/09/9413506.jpg

BURADA BİR GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURDUK
Elazığ Muhtarlar Dernek Başkanı Ayhan Atlan da İstanbul’un tarihi dokusuna dikkat çekti ve ülkenin en önemli şehri olduğunu söyledi. Muhtar Atlan, “İstanbullu meslektaşlarımız Elazığ’a geldiler, burada bir gönül köprüsü kurduk. Gönül köprülerimizi sağlamlaştırmak için İstanbul’a gelelim istedik. Muhtar arkadaşlarımızda bizleri çok güzel şekilde ağırladılar. Allah onlardan razı olsun. 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi gecesi FETÖ mensuplarına meydan okuyan İstanbul İl Emniyet Müdürümüzü tebrik edip, tanışmak istedik. Bu konuda da İstanbullu muhtar arkadaşlarımız yardımcı oldu. Onlara Elazığlı muhtar arkadaşlarım adına sonsuz teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

2017/09/2740198.jpg

 

 

 

 

http://www.gazete365.com/images/haberler/2017/09/istanbul-elazig-arasi-kurulan-gonul-koprusu-saglamlasti.jpg

  • Etiketler

YENİ GALERİLER

Tüm İstanbul Muhtar Dernekleri Federasyonu

Tüm İstanbul Muhtar Dernekleri Federasyonu'na ait, kurumsal bilgiler, güncel haber ve duyurular, etkinlikler, videolar ve galerilerin yayınlandığı resmi web sitesi.

Tüm İstanbul Muhtar Dernekleri Federasyonu

Barbaros Cad. No: 3
Bahçelievler / İstanbul

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.