M.Kemal Atatürk Atamızı Saygı İle Anıyoruz.

10 Kasım 2017 11:11 Tüm İstanbul Muhtar Dernekleri Federasyonu 1478

TÜMFED Başkanı Selami AYKUT, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 79. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Atatürk'ün askeri ve siyasi başarıları, eserleri ve ileri görüşlülüğü ile tarihimizin akışını değiştiren, milletimizin yetiştirdiği büyük bir lider olduğunu ifade eden TÜMFED  Genel Başkanı Selami AYKUT, "Aramızdan ayrılışının 79. yıldönümünde O'nu saygı ve şükranla anıyoruz" dedi.

Başkan AYKUT mesajında şu görüşlere yer verdi:

"10 Kasım, Atatürk'ün "Benim naciz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." sözünü bizlere bir kez daha hatırlıyor.
 Gerçekleştirdiği atılımlarla tüm dünyanın övgüsünü kazanan Atatürk; askeri ve siyasi başarıları ile Cumhuriyetimize şekil veren temel düşünce ve görüşlerin mimarı olmuştur. 
Atatürk, başka uluslara da yol gösteren önderliği ve mücadelesiyle, yalnızca ülkemizin geleceğini değil, tarihin akışını da değiştirmiştir.
 Fikirleri ve eserleri ile bizlere ışıt tutan bu büyük dehayı, vefatının 79. yıldönümünde saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz. 
Emanet ettiği Cumhuriyet'i ve eserlerini yaşatmaya devam edeceğiz." -

Muhtar Demokrasinin Temel Taşıdır sözleri ile Türkiye Muhtarlarımız Adına M.Kemal ATATÜRK Rahmetle Anıyoruz...

Selami AYKUT

TÜMFED Yönetim Kurulu Başkanı 

 

  • Etiketler

YENİ GALERİLER

Tüm İstanbul Muhtar Dernekleri Federasyonu

Tüm İstanbul Muhtar Dernekleri Federasyonu'na ait, kurumsal bilgiler, güncel haber ve duyurular, etkinlikler, videolar ve galerilerin yayınlandığı resmi web sitesi.

Tüm İstanbul Muhtar Dernekleri Federasyonu

Barbaros Cad. No: 3
Bahçelievler / İstanbul

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.